Wygląda na to, iż początkiem czerwca będziemy świadkami konfrontacji dwóch czołowych fighterów wagi średniej UFC. Jak podaje Brett Okamoto z ESPN, Brendan Allen ma wówczas stanąć przed szansą wejścia od topowej dziesiątki, mierząc się z Jackiem Hermanssonem.

Jack Hermansson (23-8) obecnie sklasyfikowany jest na 10. pozycji w oficjalnym rankingu wagi do 84 kilogramów UFC. W ostatnich latach nieustannie przeplata wygrane z porażkami. Po raz ostatni wchodził do oktagonu globalnego potentanta pod koniec minionego roku, kiedy to podjął wchodzącego na zastępstwo Romana Dolidze (12-2). Konfrontacja ta jednak zupełnie nie potoczyła się po jego myśli, dlatego finalnie zmuszony był uznać wyższość Gruzina. Szansę na odbicie się otrzyma trzeciego czerwca. Wówczas ma mieć miejsce jego starcie z Breandanem Allenem (21-5), które posłuży jako main event całego wydarzenia.

Allen znajduje się natomiast w zupełnie innej sytuacji. Napędzony serią czterech triumfów, w ramach której pokonywał choćby naszego rodaka – Krzysztofa Jotkę (24-6), czy Andre Muniza (23-5), Amerykanin, zapatruje się teraz na awans do ścisłej dziesiątki.