W sobotę miał odbyć się pojedynek Chrisa Eubanka Juniora z Conorem Bennem. Nie wiadomo jednak czy do niego dojdzie, ponieważ test antydopingowy Benna miał wynik pozytywny. Według brytyjskiej federacji taka walka „nie jest w interesie boksu”.

Fani boksu mocno wyczekiwali na zestawienie obu pięściarzy. Do ich pojedynku miało dojść właśnie w nadchodzącą sobotę (8 października) w hali O2 w Londynie. Walka stoi jednak pod ogromnym znakiem zapytania.Wszystko przez test antydopingowy Conora  Benna, który miał wynik pozytywny. Według portalu „Mirror” w jego organizmie wykryto substancję o nazwie „klomifen”, która zwiększa produkcję testosteronu.Reakcja Brytyjskiej Federacji Bokserskiej była błyskawiczna, a samo oświadczenie związku jest stanowcze. „Wieczorem 4 października 2022 r. zarząd British Boxing Board of Control Limited postanowił, że walka, która ma się odbyć 8 października 2022 r., jest zablokowana”.

-,,Wszystko przez to, że pojedynek nie jest w interesie boksu. Zostało to zakomunikowane zaangażowanym pięściarzom i promotorom rankiem 5 października 2022 roku (środa)” – dodano.

Oświadczenie brytyjskiej federacji było odpowiedzią na komunikat Eddiego Hearna. Szef grupy Matchroom Boxing wciąż ma nadzieję, że pojedynek dojdzie do skutku.

-„Obaj zawodnicy skorzystali z porady medycznej i prawnej, są świadomi wszystkich istotnych informacji i chcą stoczyć walkę w najbliższą sobotę” – czytaliśmy.