NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Glover Teixeira zakończył karierę

Po porażce z Jamahalem Hillem w main evencie gali UFC 283 w Rio de Janeiro, Glover Teixeira zdecydował się na symboliczne pozostawienie rękawic w oktagonie i ogłoszenie zakończenia sportowej kariery.

To już koniec pięknej i bogatej kariery Glovera Teixeiry! Brazylijczyk zdecydował się symbolicznie pozostawić rękawice w klatce organizacji UFC po przegranym boju o pas kategorii półciężkiej z Jamahalem Hillem.

Pomimo wielkiego pokazu serca i charakteru, walka nie układała się od początku do końca po myśli Brazylijczyka. Mocno porozbijany nie poddał się jednak i choć przegrał – zyskał z pewnością szacunek i uznanie wielu fanów MMA.

Po pojedynku, Teixeira stwierdził w wywiadzie, że dla własnego zdrowia najlepiej będzie, jak zakończy karierę. Brazylijczyk przyznał także, że to świetny moment, aby odwiesić rękawice na kołku w tym samym miejscu i dniu co jego rodak – Mauricio „Shogun” Rua, który także stoczył dziś ostatni pojedynek w karierze. Teixeira zapowiedział także, że skupi się na rozwoju swojego przyjaciela i aktualnego mistrza wagi średniej UFC – Alexa „Poatana” Pereiry.

Glover zakończył karierę z rekordem 33-9. Do największych osiągnięć z pewnością należą m.in. zdobycie pasa mistrzowskiego organizacji UFC oraz najwięcej zwycięstw przez poddania w kategorii półciężkiej UFC (7) czy bonusów za występy i walki wieczoru (9).