Geworg Sahakjan zdobył brązowy medal mistrzostw świata Oslo 2021 w zapasach w stylu klasycznym w kategorii do 72 kilogramów.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

 To trzeci krążek dla Polski podczas tych zawodów.

We wtorek czempionem globu został Magomedmurad Gadżijew, a w środę trzecie miejsce zajęła Katarzyna Krawczyk. Tym razem pojedynek o brązowy medal wygrał Geworg Sahakjan. Reprezentacja Polski zdobyła po medalu w każdym stylu (wolnym mężczyzn i kobiet, a także klasycznym panów) po raz drugi w historii mistrzostw świata w zapasach. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce w 2017 roku, gdy drugi był Mateusz Bernatek, a starcia o brąz zakończyły się zwycięstwami Gadżijewa i Roksany Zasiny.
Sahakjan rozpoczął zmagania w Oslo od pokonania Francuza Ibrahima Mahmouda Ghanema 6:1. W ćwierćfinale zawodnik urodzony w Armenii przegrał z Siergiejem Kutuzowem 3:7. Rosjanin awansował do finału, więc zawodnik z GKS Cartusia Kartuzy zachował szansę na medal. W repasażu 31-latek okazał się lepszy od Rumuna Valentina Petica 3:1. Z kolei w walce o trzecie miejsce zapaśnik, który otrzymał polskie obywatelstwo w 2016 roku, rywalizował z Cengizem Arslanem.
Po pierwszej rundzie prowadził Turek (0:1). Sahakjan wyrównał w 37. sekundzie drugiej połowy i zwyciężył przy stanie 1:1. Oba punkty zostały zdobyte po karach za pasywność. Przy remisie, triumfatorem walki został zapaśnik, który później zdobył punkt.
Sahakjan powtórzył swój wyczyn z mistrzostw świata 2018. Wówczas również został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Natomiast w sezonie 2019 wywalczył srebro mistrzostw Europy.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »