NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Gabi Garcia ogłasza powrót do MMA

Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek BJJ w historii, Gabi Garcia po czteroletniej przerwie od walk w klatce, ogłasza powrót do mieszanych sztuk walki.

Garcia zadebiutowała w formule MMA w 2015 roku, na gali Rizin Fighting Federation, gdzie zmierzyła się z Seini Draughn. Wszystkie dotychczasowe pojedynki wielokrotnej mistrzyni świata ADCC oraz IBJJF kończyły się przed czasem. W siedmiu stoczonych walkach czterokrotnie poddawała przeciwniczki, dwukrotnie wygrywała przez TKO oraz jeden pojedynek zakończył się przez „no contest”.Jej celem jest powrót do walk w 2023 roku w kategorii do 195 funtów (88,5 kg):„Powrót na ring, walcząc o rozpoznawalność mojej kategorii i innych dywizji dla kobiet w tym sporcie! Nie mogę zakończyć mojej kariery w MMA bez spełnienia mojego celu, jakim jest otwarcie możliwości dla wszystkich kategorii.

Czas wyjść na ring i pokazać światu, że w każdym sporcie, w którym startuję, to ja dzierżę koronę.Dla wszystkich, którzy myślą, że moja kariera jest skończona, mam dla was złe wieści… Nigdy nie przestanę trenować! Czas zabłysnąć!”