Ogłoszono kolejną interesujący pojedynek dodany do rozpiski gali KSW 79 – Frederico Komuenha vs. Matyas Viszlay. Dwaj fighterzy będący na początku swojej zawodowej drogi przez świat MMA zmierzą się w czesko-słowackim starciu 25 lutego w Libercu.

Reprezentujący Czechy Frederico Komuenha (2-0, 2 KO) ma za sobą dwa zawodowe pojedynki. W profesjonalnej walce zadebiutował w czerwcu zeszłego roku na gali organizacji I Am Fighter i w drugiej rundzie posłał swojego rywala na deski.

W listopadzie Frederico powrócił do klatki i zdobył kolejną szybką wygraną przez nokaut. Komuenha początkowo trenował pchnięcie kula i rzut dyskiem. Potem zajął się boksem, a ostatecznie zdecydował się na wejście do świata MMA.

Wywodzący się ze Słowacji Matyas Viszlay (1-0, 1 KO) stoczył do tej pory jedną zawodową walkę. Zadebiutował w październiku zeszłego roku na gali organizacji East PRO Fight i wygrał przez nokaut. Zanim Viszlay zdecydował się na starty zawodowe, zbierał doświadczenie w walkach amatorskich. Zdobył między innymi mistrzostwo słowackiej ligi KSL. Bił się także w klatce organizacji Oktagon MMA.