Ewa Brodnicka w Las Vegas przystąpi do obrony tytułu mistrzyni świata federacji WBO

utworzone przez | Paź 2, 2020 | Boks | 0 komentarzy

Ewa Brodnicka (19-0, 2 KO) pod koniec października w Las Vegas przystąpi do obrony tytułu mistrzyni świata federacji WBO w wadze super piórkowej. Rywalką Polki będzie faworyzowana pretendentka, Mikaela Mayer (12-0, 5 KO)

– Walczę w Las Vegas pod koniec października – powiedziała Ewa Brodnicka w rozmowie z portalem “Bokser.org”. – To jest moja życiowa szansa i jestem tym wszystkim naprawdę bardzo podekscytowana – dodała.

Brodnicka do tej pory wszystkie pojedynki stoczyła w Polsce. “Kleo” to była mistrzyni Europy w wadze lekkiej (z 2015 roku). Od 2017 roku podopieczna trenera Gusa Currena jest mistrzynią świata federacji WBO w kategorii super piórkowej.
W ostatniej obronie tytułu, 7 marca 2020 roku, Polka pokonała na punkty Djemillę Gontaruk. 36-latka posiada imponujący rekord zawodowy – 19 zwycięstw, 0 porażek. Brodnicka w najbliższych dniach wyleci do Stanów Zjednoczonych, by przygotować się do starcia z Mayer.

Mikaela Mayer to brązowa medalista mistrzostw świata z 2012 roku oraz uczestniczka igrzysk w Rio de Janeiro. Amerykanka, promowana przez Boba Aruma, podobnie jak Polka jest niepokonana i ma na swoim koncie 13 zwycięstw.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This