Była mistrzyni świata w boksie, Ewa Brodnicka zmierzy się z mającą za sobą występy w Fame MMA, Anielą „Lil Masti” Bogusz podczas gali High League. Jest to nowa organizacja mieszanych sztuk walki w Polsce, której założycielem jest raper Malik Montana. Gala odbędzie się 28 sierpnia w trójmiejskiej Ergo Arenie. Z kolei w walce wieczoru zobaczymy najsłynniejsze polskie influencerki, Lexy Chaplin (0-0) i Natalię „Natsu” Karczmarczyk.

Kilka miesięcy temu raper Malik Montana postanowił założyć własną organizację freak-fight. Niemiecko-polski raper przekonywał, że chce, aby jego federacja High League trzymała poziom. – Moja federacja w estetyce wizualnej i wydźwięku nie będzie kojarzyła się z jakąś wschodnioeuropejską patologią – mówił muzyk. Gale High League mają być konkurencją dla federacji Fame MMA. W klatce walczyć mają sportowcy, ale także celebryci.
Montana poinformował o powstaniu nowej federacji mieszanych sztuk walki przed galą Fame MMA 9, która odbyła się w marcu 2021 roku, zamieszczając w sieci grafikę. Miała ona nosić nazwę Hype, ale taką nazwę nadano nowemu projektowi Fame MMA i to wymusiło zmianę i ostateczne nazwanie jej High League.
W jednej z głównych walk gali nowo powstałej federacji zmierzą się dwie znane osoby, Ewa Brodnicka i Aniela Bogusz. Pierwsza z nich to była mistrzyni Europy oraz była mistrzyni świata WBO w boksie. Ma zatem czym postraszyć w klatce. Pojedynek odbędzie się na zasadach MMA, a rywalka zawodowej pięściarki ma za sobą wygrane walki na galach Fame MMA i FEN.
W swoim debiucie, który miał miejsce na gali Fame MMA, „Lil Masti” wygrała z Martą „Linkimaster” Linkiewicz, po szybkim obaleniu, a następnie brutalnym rozbiciu jej w parterze. Z kolei na Fight Exclusive Night w maju tego roku Bogusz rozprawiła się z Adrianną „Flychanelle” Śledź w zaledwie 17 sekund.
Bokserka co prawda debiutuje w tego typu walkach, ale wcale nie stoi na straconej pozycji w starciu z niepokonaną do tej pory celebrytką. Na pewno też nie lekceważy swojej rywalki, bo wie na czym polega sportowa rywalizacja i że w takich dyscyplinach jak sporty walki, trzeba być zawsze czujnym.
W walce wieczoru gali High League, która odbędzie się w sobotę 28 sierpnia w znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arenie, zmierzą się dwie debiutantki w MMA. Będą to najsłynniejsze polskie influencerki, Lexy Chaplin oraz Natalia „Natsu” Karczmarczyk.
W pozostałych starciach zobaczymy raperów, tiktokerów, youtuberów, piosenkarzy oraz inne osoby znane z internetu i telewizji. Obecnie wiadomo, że w trójmiejskiej hali zawalczą m.in. Piotr „czuuX” Czupryn, Josef Bratan, Gabriel Tadeusz „Cesarz Narcyz” Bystrzycki, Adrian „Medusa” Salamon czy Maciej Rat