NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Eersel vs Klinmee ozdobą gali ONE Friday Fights 9

 W piątkowe popołudnie fanów sportów walki czeka największa jak dotąd gala ONE Friday Fights! Jej ozdobą będą rewanżowy pojedynek o mistrzostwo świata wagi lekkiej w Muay Thai oraz powrót na ring legendarnego Sam-A Gaiyanghadao.

Jeśli ONE Friday Fights, to naturalnym wydaje się lokalizacja gali na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku, legendarnym obiekcie, który gościł wszystkie osiem poprzednich odsłon tego widowiska. Nie inaczej będzie i tym razem – gala znów odbędzie się w tym kultowym miejscu, a tym razem na fanów czeka aż 11 intrygujących pojedynków w Muay Thai i MMA. Które z nich zapowiadają się najciekawiej?Bez wątpienia na szczycie listy znajduje się rewanż Regian Eersel vs Sinsamut Klinmee, stawką którego będzie mistrzowski pas Muay Thai w wadze lekkiej. Poprzednio obaj fighterzy zmierzyli się ze sobą na październikowej gali ONE Fight Night 3. Wielkoletni mistrz ONE Championship w kick-boxingu, Regian Eersel, przedłużył wówczas swoją znakomitą passę walk bez porażki, wygrywając z Sinsamutem Klinmee niejednogłośną decyzją sędziów i zdobywając tym samym wakujący pas wagi lekkiej w Muay Thai.Eersel miał wówczas piekielnie trudną przeprawę, bo jego rywal wspiął się na wyżyny umiejętności i niemal przez całe starcie był równorzędnym przeciwnikiem. W piątek Taj będzie chciał pójść jeszcze o krok dalej i tym razem zwyciężyć w całym pojedynku. Czy ma na to szanse? Na pewno nie stoi na straconej pozycji, doświadczenie i umiejętności fightera z Surinamu to jednak w nim nakazują upatrywać faworyta najbliższej konfrontacji.

 Dla wielu kibiców jednym z najważniejszych akcentów ONE Friday Fights 9 będzie powrót do ringu Sam-A Gaiyanghadao. Na Lumpinee Boxing Stadium legendarny Taj zmierzy się ze znakomitym irlandzkim fighterem, Ryanem Sheehanem. Pierwszy z nich przez lata rządził niższymi dywizjami w ONE i teraz, u kresu profesjonalnej kariery, jeszcze raz chciałby wdrapać się na szczyt. Czy będzie mu to dane i co myśli o tym Sheehan, mistrz świata ISKA i WBC Muay Thai, który w debiucie w ONE Championship będzie celował w premierową wygraną?Co jeszcze czeka kibiców w piątek w Bangkoku? Choćby wybornie zapowiadające się starcie mistrzów Lumpinee Muay Thai, Kulabdama Sor Jor Pieka Uthaia z Muangthaiem PK Saenchaiem. Obaj mają za sobą fantastyczne występy na poprzednich galach ONE – Kulabdam w świetnym stylu na ONE Friday Fights 2 odprawił z kwitkiem Sangmanee PK Saenchaia, a jego najbliższy rywal tydzień wcześniej nie miał litości dla znakomitego Uzbeka, Mavluda Tupieva. Stawką najbliższej walki będzie nie tylko prestiż, ale też możliwość potencjalnego awansu w rankingu wagi koguciej Muay Thai.

Poza walkami Muay Thai w Bangkoku odbędą się również dwa pojedynki w formule MMA. W pierwszym z nich wszechstronnie uzdolniony japoński weteran, Tatsumitsu Wada, zmierzy się z debiutującym w ONE Filipińczykiem, Ernesto Montillą. Nowicjusz wygrał cztery z ostatnich pięciu walk przez poddanie i podobny scenariusz planuje wdrożyć także podczas swojego debiutu w największej azjatyckiej organizacji sportów walki. Drugą potyczką MMA będzie batalia Yoon Chang Mina z Korei Południowej z Ukraińcem Kirillem Gorobetsem.

Main Card gali ONE Friday Fights 9:

Regian Eersel vs Sinsamut Klinmee

Kulabdam Sor Jor Piek Uthai vs Muangthai PK Saenchai

Sam-A Gaiyanghadao vs Ryan Sheehan

Petjeeja Or Meekhun vs Fani Peloumpi

Chaongoh Jitmuangnon vs Sulaiman Looksuan

Seksan Or Kwanmuang vs Silviu Vitez

Yodlekpet Or Atchariya vs Saman Ashouri

Black Panther vs Tagir Khalilov

Tatsumitsu Wada vs Ernesto Montilla

Yoon Chang Min vs Kirill Gorobets

Nakrob Fairtex vs Chen Jiayi