Dzieciaki w MMA

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem 8h dziennie , niezdrowe jedzenie i brak aktywności fizycznej – niestety jest to obrazek z życia codziennego w 80% domach z najmłodszymi . Nadwaga, otyłość, niska sprawność i słabe zdrowie? Urwis ,który nie może przestać szaleć, psuć, dotykać i kombinować ? A może wszystkiego się boi, ukrywa się w zakamarkach i nie ma pewności siebie? Jest niezdyscyplinowany, samotny i za mało samodzielny?

Mamy panaceum ! Sporty walki dla dzieci to dobre rozwiązanie, które może znacznie pomóc w codziennym wychowaniu naszych pupilów a przecież ich zdrowie, sprawność fizyczna i umysłowa jest dla każdego rodzica najważniejsza !
Zapisując dziecko na treningi sportów walki możesz być pewny, że przynajmniej jego prawidłowy rozwój fizyczny będzie zagwarantowany , a Twoja pociecha nie zamieni się w grubą kluchę. Jeżeli nie należy do najszczuplejszych to na pewno pomoże jej to schudnąć bez nadmiernego obciążania organizmu (treningi są dostosowane do rożnych grup wiekowych). Aktywne dzieci są zdrowsze i rzadziej chorują, a ich kręgosłupy mają prawidłowy rozwój. Sporty walki dają wszechstronny rozwój fizyczny, który na pewno pomoże dziecku wejść w świat nastolatków, a później w dorosłe życie. Przeciwnicy tego typu rozgrywek mówią o „hodowaniu kogucików do walk na zamówienie „. Zarzucają rodzicom i trenerom, że ci, zaślepieni chęcią odniesienia sukcesu lub wykreowania postaci małego fightera lub nawet samych siebie , uciekają się do manipulacji oraz wywierają zbyt dużą presję i nacisk psychiczny , na który dzieciaki nie są jeszcze gotowe. Sami rodzice twierdzą, że MMA świetnie kształtuje charakter i chęć rywalizacji, która jest nieodzowną częścią współczesnego życia. A wy co o tym myślicie ? Napiszcie do nas !

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »