Dricus du Plessis podpisał kontrakt z UFC

utworzone przez | Paź 2, 2020 | MMA | 0 komentarzy

Były mistrz KSW w kategorii półśredniej, Dricus du Plessis, nie jest już zawodnikiem polskiej federacji. Afrykaner podpisał kontrakt z UFC i zadebiutuje w szeregach tej organizacji już 10 października.

Du Plessis podpisał kontrakt z KSW w 2017 roku. Jego debiut opóźnił się z powodu kontuzji. Kiedy jednak już do niego doszło, to “Stilknocks” sięgnął po mistrzowski pas w wadze średniej, sensacyjnie nokautując Roberto Soldicia na KSW 43.

W rewanżu z Chorwatem du Plessis stracił tytuł. Następnie stoczył jeszcze jeden pojedynek w KSW. Na zeszłorocznej gali w Londynie zastopował w 2. rundzie Joiltona Lutterbacha.
Ostatnio relacje 26-latka z KSW nie układały się najlepiej, a on sam domagał się zwolnienia z kontraktu. Po roku nieobecności w klatce Dricus Du Plessis poinformował fanów, że związał się umową z UFC. Jego debiut w tej organizacji nastąpi już 10 października.

Reprezentant RPA zastąpi Rodolfo Vieirę w starciu z Markusem Perezem. Du Plessis do UFC wkracza z zawodowym rekordem 14 wygranych i 2 porażek.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This