NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Derrick Lewis królem nokautu kategorii ciężkiej UFC

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Derrick Lewis jest nowym królem nokautu kategorii ciężkiej UFC. „Black Beast” zdobył kolejną wygraną przez KO/TKO na gali UFC Vegas 6, kiedy to w drugiej rundzie rozprawił się z absolutnym weteranem klatek MMA, Alexeiem Oleinikiem.
Było to 11 zwycięstwo Lewisa przez nokaut, czym pobił rekord kategorii ciężkiej UFC. Warto również wspomnieć, że tym samym znalazł się wraz z Andersonem Silvą na drugim miejscu pod względem ilości nokautu w historii UFC. Pierwsze miejsce zajmuje w tym rankingu Vitor Belfort (12 KO).
Starcie Lewisa z Oleinikiem było interesującym zestawieniem dwóch różnych stylów. „Black Beast” specjalizuje się w stójce, gdzie uwielbia wymieniać ciosy z rywalami, kiedy to Oleinik to wyśmienity grappler, co udowadniał wielokrotnie w oktagonie UFC. W pierwszej rundzie Lewis musiał poradzić sobie w parterze z umiejętnościami Rosjanina, a w drugiej nie pozostawił już żadnych wątpliwości nokautując go w stójce.

Dla reprezentanta Houston była to trzecia wygrana z rzędu w klatce największej organizacji MMA na świecie. Teraz prawdopodobnie zmierzy się z kimś z trójki Curtis Blaydes, Alistair Overeem i Francis Ngannou.[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″][/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

AI Chatbot Avatar