Deontay Wilder wraca do ringu

Deontay Wilder (42-2-1, 41 KO) jest gotowy, aby wrócić do rywalizacji o mistrzowskie pasy w kategorii ciężkiej. „Brązowy Bombardier” 15 października w Nowym Jorku zmierzy się z Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO).

Wilder wraca do ringu po dwóch przegranych z Tysonem Furym. Wcześniej, w latach 2015-2020, był mistrzem świata federacji WBC w kategorii ciężkiej. Znany z nokautującego ciosu Amerykanin w pokonanym polu zostawił m.in. Artura Szpilkę, Chrisa Arreolę czy dwukrotnie Luisa Ortiza.Robert Helenius wrócił do ścisłej czołówki kategorii ciężkiej po dwóch wygranych z Adamem Kownackim. „Nordycki Koszmar” to były mistrz Europy. 34-latek w zawodowej karierze stoczył 34 pojedynki, z których 31 wygrał.- Kiedy postawili mój posąg w moim rodzinnym mieście i zobaczyłem tak wielu ludzi przyjeżdżających i świętujących ze mną i moją rodziną, mówiących, że jest prawdziwym prawdziwym królem, to poczułem, że moja praca nie jest skończona. Więc znowu jestem tutaj, nie mogę się doczekać powrotu na ring – powiedział Deontay Wilder cytowany przez boxingscene.com

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »