NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Dennis Alexio (68-2-1, 63 KO) legenda kickboxingu!

Jego historia jest jak film! Dennis Alexio (68-2-1, 63 KO) to bezapelacyjnie legenda. Alexio miał wielkie serie zwycięstw, a przy tym fenomenalny styl. Jego agresywny styl podobał się fanom/publiczności na całym świecie. Alexio nieprzypadkowo miał pseudonim ”Terminator”.

Alexio możecie dobrze pamiętać z filmu ”Kickboxer”, gdy po kolejnych zwycięstwach w Stanach Zjednoczonych pojawiła się propozycja nowego wyzwania. Był to bój w Tajlandii z anonimowym na świecie ”Tong Po”. Dennis został krótko mówią zdeklasowany – skończył na wózku inwalidzkim. Z całą sytuację nie mógł pogodzić się jego filmowy brat – Kurt Sloane (Jean-Claude Van Damme). Musiało dojść do zemsty!

Dennis Alexio (68-2-1, 63 KO) nie tylko w filmie ”Kickboxer” był niekwestionowanym championem. Amerykanin przez wielu ekspertów do dziś jest uznawany jako jeden z najlepszych mistrzów wagi ciężkiej.

Dennis próbował swoich sił w wadze półciężkiej, cruiser i ciężkiej. W każdej z nich odnosił duże sukcesy. Największe zaś w kategorii królewskiej, gdzie zdobył sześć tytułów mistrza świata. Alexio stoczył 71 pojedynków z czego tylko dwa razy poczuł gorycz porażki. Była to przegrana na punkty z Donem Wilsonem i po 15-sekundach z Stanem Longinidisem. Doszło wtedy do strasznej kontuzji (złamanie nogi).

Alexio w swojej barwnej karierze mierzył się chociażby z cenionym Branko Cikaticiem (87-9-1, 82 KO) z Chorwacji. Walka zakończyła się kontrowersyjnym remisem.

Dennis próbował swoich sił w boksie zawodowym (7 zwycięstw, 5 przez nokaut, 1 przegrana). Swoją karierę w kickboxingu zakończył w 1999 roku, gdy na Hawajach znokautował Gordona Minorsa.

Dennis Alexio miał bardzo duże problemy z prawem. Pierwsze problemy zaczęły się w lipcu 2003 roku, gdy Alexio został oskarżony o oszustwa bankowe i niepłacenie alimentów na dziecko. Dwa lata później sędzia federalny nakazał zatrzymanie go i odesłanie do Kalifornii.W czerwcu 2007 roku ”Terminator” został aresztowany swoim domu na Hawajach za niestawienie się w charakterze świadka przed federalną ławą przysięgłych. Dalej chodziło o oszustwa bankowe.Do następnego zatrzymania doszło w listopadzie 2013 roku. Co ciekawe tym razem aresztowana została również jego żona Anitalei. Małżeństwu postawiono 36 zarzutów  – składania fałszywych wniosków podatkowych, oszustw przewodowych i prania brudnych pieniędzy od grudnia 2008 do sierpnia 2013 roku. Rząd federalny oskarżył go również o wysłanie fałszywych dokumentów w celu uzyskania sztabek złota i monet wartych setki tysięcy dolarów. Oboje nie przyznali się do winy.

W styczniu 2016 roku Alexio został uznany za winnego (28 zarzutów). Ostatecznie Dennis został skazany na 15 lat więzienia federalnego. Swoją karę odbywa w Federal Correctional Institution, Safford.