Daniel Rutkowski (12-2) pokonał jednogłośnie na punkty Adriana Zielińskiego (20-10) w walce wieczoru FEN 31

utworzone przez | Lis 29, 2020 | MMA | 0 komentarzy

“Rutek” po raz drugi zwyciężył zawodnika z Olsztyna.

Dynamiczny początek. Obaj zawodnicy wyszli do pojedynku mocno naładowani, co było widać po pierwszych ciosach. Adrian Zieliński starał się korzystać z przewagi zasięgu rąk, trzymając rywala na dystans. Rutkowski jednak świetnie skracał dystans. Po trzech minutach mistrz FEN i Babilon MMA poszukał obalenia, ale Zieliński świetnie pracował w defensywie. W końcówce to olsztynianin zaskoczył mistrza serią celnych ciosów.
Rutkowski w defensywie na początku drugiego starcia. Radomianin ponownie jednak “przykleił” się do rywala i dociskał go do siatki. Trzecia runda zaczęła się od twardej wymiany ciosów. Jeden i drugi szukali nokautującego ciosu. Walka toczona w szybkim tempie mogła podobać się kibicom. Na twarzy obu zawodników pojawiły się rozcięcia. Zieliński nie miał pomysłu, jak przejąć inicjatywę w walce wieczoru. Zapaśnicza gra Rutkowskiego dawała mu przewagę na kartach punktowych sędziów.

W czwartej rundzie “Rutek” zachęcał rywala bo wymiany ciosów, ale Zieliński wyraźnie osłabł z sił. Bez większych problemów radomianin sprowadził go do parteru. Uśmiechnięty mistrz popisał się jeszcze efektownym suplesem, potwierdzając swoją świetną dyspozycję w klatce FEN. W ostatnich pięciu minutach “Rutek” nie zwolnił. Był nieuchwytny dla reprezentanta Arrachionu i pewnie dowiózł zwycięstwo do końcowego gongu.

Jednogłośną decyzją sędziów pojedynek wieczoru gali FEN 31 zwyciężył Daniel Rutkowski. Mistrz dwóch czołowych organizacji w Polsce potwierdził swoją dominację w wadze piórkowej w Polsce.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This