Daniel Cormier, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnikiem roku 2022 powinien zostać Alex Pereira, a zawodniczką roku – Weili Zhang.Koniec roku to czas podsumowań. Daniel Cormier w audycji DC & RC również dokonał takiego podsumowania i wskazał swoich faworytów do bycia zawodnikiem i zawodniczką roku 2022. Mówiąc o zawodnikach Cormier stwierdził:

-,,Alexander Volkanovski wyglądał w tym roku niesamowicie. Tak samo Aljamain Sterling, Islam Makhachev i Leon Edwards. Jednak moim zdaniem zawodnikiem rok powinien zostać Alex Pereira. Facet, który w tym roku zrobił rekord 3-0, ma dopiero siedem walk w MMA i zdobył pas mistrzowski UFC.”

Wskazując natomiast zawodniczkę roku Daniel Cormier powiedział:

-,,Weili Zhang pokazała w tym roku, że jest na poziomie fighterki, która może zostać zawodnikczą roku. Zdominowała Joannę Jędrzejczyk, a następnie zdominowała Carlę Esparzę. Ona nie tylko zdominowała rywalki, ale też wywalczyła pas, który trudno będzie jej odebrać.”

Alex Pereira w ostatnim pojedynku, do którego doszło w listopadzie, zawalczył o pas mistrzowski z Israelem Adesanyą i znokautował go w ostatniej rundzie pojedynku. Tym samym Brazylijczyk zdobył pas UFC wagi średniej. Wcześniej Pereira znokautował Seana Stricklanda i wygrał na punkty z Bruno Silvą.12 listopada podczas gali UFC 281 Weili Zhang pokonała Carlę Esparzę i zdobyła tytuł mistrzowski wagi słomkowej. Weili Zhang była już wcześniej mistrzynią UFC wagi słomkowej. Zdobyła tytuł w roku 2019 pokonując Jessicę Andrade. Utraciła go w roku 2021 w starciu z Rose Namajuna. W roku 2022 pokonała również Joannę Jędrzejczyk.