Szef UFC, Dana White tłumaczy zwolnienie Brytyjczyka – Darrena Tilla z szeregów amerykańskiego giganta. 30-latek jest bowiem aktualnie wolnym agentem i szuka swoich.

Darren Till z organizacją UFC związany był od 2015 roku. Przebojem wdarł się w szeregi światowego giganta i już po pięciu walkach i pokonaniu Donalda Cerrone zapewnił sobie prawo eliminatora do pasa wagi półśredniej. W starciu tym wypunktował Stephena Thompsona i przyszło mu zmierzyć się o tytuł mistrzowski.

Na UFC 228 we wrześniu 2018 roku przegrał jednak przez poddanie z ówczesnym czempionem Tyronem Woodleyem. Po tej porażce Anglik zaliczył mocny zjazd – przegrał cztery z pięciu walk i znalazł się na wylocie z UFC.

Jednak jak wytłumaczył teraz Dana White, Darren Till wcale nie był na wylocie z UFC, a sam chciał zwolnienia.

-“Mamy świetne relacje z Darrenem Tillem. Lubimy go i bardzo szanujemy. Pozwól, że powiem w ten sposób: nie jest jedynym gościem, który kiedykolwiek przyszedł do nas i powiedział, że nie może już dużej konkurować na naszym poziomie. Poprosił o zwolnienie, bo sam tego chciał. A my go zwolniliśmy.

Nie wiem jakie ma plany poza UFC, ale to facet, z którym mamy dobre relacje i naprawdę go lubimy. Życzymy mu wszystkiego najlepszego. Jeśli jeszcze kiedyś osiągnie poziom UFC i będzie gotowy na powrót, to prawdopodobnie go przyjmiemy z powrotem.”