Dana White zaprzeczył doniesieniom o potencjalnej walce Kamaru Usmana z Khamzatem Chimaevem. Według prezydenta UFC, mają oni już plany wobec ?Borza? i nie jest to starcie z byłym mistrzem kategorii półśredniej.Cały czas nieznany jest termin powrotu do klatki UFC jednej z największych obecnie gwiazd organizacji, Khamzata Chimaeva. Niepokonany ?Borz? w ostatnim pojedynku pokonał Kevina Hollanda we wrześniu tamtego roku na UFC 279 i od tego czasu nawołuje o starcie w oktagonie. Teraz mówiło się o jego pojedynku z Kamaru Usmanem, byłym mistrzem kategorii półśredniej UFC, ale Dana White w rozmowie z TSN zaprzeczył tym doniesieniom.

Nie, to nieprawda. Mamy plany na Khamzata i jak będziemy gotowi na ogłoszenie to to zrobimy. Nie wiem co teraz zrobi Usman. On musi podjąć pewne decyzje. Chce się bić z Khamzatem, ale nie chce walczyć w kategorii średniej, a ja nie zamierzam robić walk w catchweight.

Poza walką z Usmanem, mówiło się o potencjalnym pojedynku Chimaeva z Paulo Costą, ale ten został zestawiony z innym rywalem ? ?Borrachinha? zawalczy na lipcowej gali UFC 291 z Ikramem Aliskerovem, który co ciekawe w przeszłości przegrał z ?Borzem?. Chimaev określił go jako najcięższego przeciwnika w jego karierze.

29-letni Chimaev (12-0 MMA) walczył w oktagonie 6 razy, a jego bilans walk to oczywiście 6-0. Przed ostatnim występem fatalnie przestrzelił jednak limit kategorii półśredniej i zawiódł zaufanie wielu fanów, którzy sądzili, że może być w przyszłości mistrzem tej dywizji. Na UFC 279 zamiast zmierzyć się z Nate?em Diazem, zawalczył z Kevinem Hollandem w catch-weight do 180 funtów. W przeszłości wygrywał z m.in. Gilbertem Burnsem czy Li Jingliangiem. 11 z 12 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem.