Dana White jest otwarty na zestawienie Kamaru Usmana i Khamzata Chimaeva, ale nie jest zainteresowany pojedynkiem w catchweight czyli umownym limicie wagowym. Prezydent UFC może doprowadzić do tego starcia, ale w kategorii średniej, na co musiałby zgodzić się były mistrz kategorii półśredniej, Usman.W tym tygodniu pojawiły się informacje na temat potencjalnego starcia Kamaru Usmana i Khamzata Chimaeva. ?Nigerian Nightmare? w ostatniej rozmowie z ESPN zasugerował, że chciałby zmierzyć się z ?Borzem?. Ten na swoim profilu na Twitterze zaakceptował jego wyzwanie, a Dana White w rozmowie z ?The Jim Rome Show? wypowiedział się na temat potencjalnego, hitowego zestawienia.

-Jeśli Usman chce przejść do kategorii średniej i tam bić się z Chimaevem to możemy o tym rozmawiać. Jeśli chcą zrobić to w catchweight to nie jestem tym zainteresowany. Nienawidzę tego, że Usman chce bić się w umownym limicie wagowym. Nie robię tego, nie lubię tego. Takie walki nic nie znaczą. Mają zerowe znaczenie.

Usman (20-3 MMA) przegrał dwie walki z rzędu z Leonem Edwardsem. W ostatnim pojedynku nie udało mu się odzyskać pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej ? przegrał przez decyzję sędziowską na gali UFC 286 w Londynie w marcu tego roku. Na swoim koncie ?Nigerian Nightmare? ma wygrane z m.in. Jorge Masvidalem, Colbym Covingtonem czy Gilbertem Burnsem.29-letni Chimaev (12-0 MMA) walczył w oktagonie 6 razy, a jego bilans walk to oczywiście 6-0. Przed ostatnim występem fatalnie przestrzelił jednak limit kategorii półśredniej i zawiódł zaufanie wielu fanów, którzy sądzili, że może być w przyszłości mistrzem tej dywizji. Na UFC 279 zamiast zmierzyć się z Nate?em Diazem, zawalczył z Kevinem Hollandem w catch-weight do 180 funtów. ?Borz? jakiś czas temu potwierdził, że będzie bił się teraz w kategorii średniej i prawdopodobnie zobaczymy jego starcie z Paulo Costą w październiku tego roku.