Dana White – „Kamaru jest w dobrym nastroju i bardzo chce rewanżu”

Dana White, szef UFC, powiedział, że Kamaru Usman czuje się dobrze po przegranej z Leonem Edwardsem i cieszy się, bo spadła z niego ogromna presja związana z długą serią walk bez przegranych.Podczas gali UFC 278 doszło do pojedynku Kamaru Usmana z Leonem Edwardsem. Anglik znokautował mistrza wysokim kopnięciem na głowę i odebrał mu mistrzowski tytuł wagi półśredniej. Była to pierwsza przegrana Kamaru Usmana w klatce UFC.Podczas konferencji prasowej po gali z cyklu Contender Series, szef UFC został zapytany o to, czy miał okazję rozmawiać z Kamaru Usmanem po ostatniej przegranej.Rozmawialiśmy. On jest w dobrym nastroju i bardzo chce rewanżu. Powiedział też, że aż trudno mu wyrazić, jaki ciężar zdjęto mu z barków. Wraz z kolejnymi walkami przychodzi ogromna presja związana z biciem kolejnych rekordów, z wyrównaniem rekordu Andersona Silvy.

Po gali UFC 278 Dana White, szef organizacji UFC, zapowiedział, że chce doprowadzić do trzeciego boju Usmana z Edwardsem i wyraził chęć do zorganizowania trylogii mistrzowskiej o pas wagi półśredniej na stadionie Wembley w Londynie. Na razie jednak nie wiadomo kiedy mogłoby dojść do kolejnej konfrontacji Usmana z Edwardsem. Dana White powiedział jednak teraz, że rozmawiał również z Leonem Edwardsem i ten jest gotów w każdej chwili stoczyć kolejną walkę. Na razie jednak wraca do Anglii, gdzie będzie miał dużo medialnych obowiązków.

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »