Prezydent UFC, Dana White, jest przekonany, że Jon Jones zrobiłby to samo w pojedynku w oktagonie z Francisem Ngannou czego dokonał w walce z Cirylem Gane na gali UFC 285 w marcu tego roku w Las Vegas. ?Bones? poddał Francuza w pierwszej rundzie pojedynku i zdominował go w parterze.Jones wrócił do klatki MMA po wielu latach przerwy, aby zadebiutować w kategorii ciężkiej i tam spróbować zdobyć tytuł mistrzowski. Były mistrz kategorii półciężkiej w pełni zrealizował swój plan i poddał Ciryla Gane w pierwszej rundzie starcia na UFC 285 w marcu tego roku, aby zdobyć tytuł najlepszego ciężkiego w największej organizacji MMA na świecie. Po walce sporo mówiło się o jego potencjalnym pojedynku z byłym mistrzem, który odszedł z UFC, Francisem Ngannou, ale prezydent organizacji wykluczył takie zestawienie. Dana White wierzy, że ?Predator? nigdy nie zawalczy już w UFC, a w rozmowie z TMZ Sports, wypowiedział się dlaczego potencjalna walka Jonesa z Ngannou wyglądałaby tak samo jak starcie Jonesa z Gane.

-,,Ja nie jestem zainteresowany tą walką. Próbowałem ją zrobić przez dwa lata, on nie chciał się bić. Wiesz o co mi chodzi? Nie chciał tego starcia. Odszedł nie mając nawet na oku innej umowy. Wiem jaki jest świat boksu, jest zwariowany, a Francis po prostu nie chciał tego pojedynku.Próbowałem zrobić tę walkę przez dwa lata i powiem tyle. Mam wrażenie, że sporo osób tak uważa. Myślę, że walka Jonesa z Ngannou miałaby taki sam przebieg jak jego starcie z Gane. Francis i Ciryl walczyli przez 5 rund na UFC 270 w styczyniu 2022 roku. Jeśli Ciryl nie podszedłby po poddanie to prawdopodobnie wygrałby tę walkę.”

35-letni Jones (27-1, 1 NC MMA) teraz prawdopodobnie zmierzy się ze Stipe Miociciem, którego wyzwał na pojedynek zaraz po wygranej z Gane. ?Bones? wierzy, że pokonując właśnie Miocicia udowodni, że jest najlepszym ciężkim w historii tego sportu. Walka z ?Bon Gaminem? była dla niego powrotem po ponad trzech latach przerwy ? ostatni raz widzieliśmy go w akcji w lutym 2020 roku, kiedy to pokonał Dominicka Reyesa. 17 z 27 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem, a w przeszłości wygrywał z m.in. Danielem Cormierem, Gloverem Teixeirą czy Alexandrem Gustafssonem.