Szef UFC Dana White oraz jego przyjaciel i były właściciel największej organizacji MMA na świecie, Lorenzo Fertitta planują stworzyć nową organizację walk na tzw. „liście” z siedzibą w Las Vegas.Byli partnerzy biznesowi którzy doprowadzili organizację UFC na szczyt popularności, Dana White’a i Lorenzo Fertitta ponownie połączyli siły tworząc firmę Schiaffo LLC której prawnicy w najbliższych dniach spotkają się z Komisją Sportową Stanu Nevada (NSAC) aby ustalić czy walki na tzw. „liście” podlega pod jej jurysdykcję. Na liście partnerów biznesowych należących do nowej spółki znalazł się również  dyrektor operacyjny UFC, Lawrence Epstein oraz producent serii The Ultimate Fighter, Craig Piligian.

Według raportu MMA Junkie który jako pierwszy informował o nowym projekcie szefa UFC, do spotkania komisji sportowej z przedstawicielami Schiaffo LLC dojdzie w najbliższą środę. White nie czekając na efekt rozmów zamieścił tydzień temu na Instagramie post na którym zaprasza chętnych zawodników do zgłaszania się do jego nowej organizacji:

-,,Jestem szefem UFC i organizuję największe wydarzenie walk na liście! Jeśli kiedykolwiek brałeś w czymś takim udział, masz wideo ze swoim udziałem lub wierzysz że się do tego nadajesz skontaktuj się z nami”!

W USA najbardziej znaną organizacją walk na tzw. „liście” jest Slap Fighting Championship w której promocję zaangażował się podczas ostatniego wydarzenia popularny aktor Arnold Schwarzenegger i Youtuber Logan Paul. W walce wieczoru gali wystąpił mistrz polskiej organizacji PunchDown, Dawid Zalewski. Polak po początkowych kłopotach ostatecznie wygrał swój pojedynek: