Od czasu, gdy Dana White i spółka podziękowali mu za usługi komentatorskie, były pretendent do złota wagi półśredniej Dan Hardy stał się jednym z największych krytyków organizacji, nie przepuszczając żadnej okazji, aby potraktować byłych pracodawców mniejszymi i większymi kuksańcami.W najnowszym wywiadzie udzielonym MMAFighting.com Outlaw nie zostawił suchej nitki na szefie UFC za stworzenie i promowanie Power Slap, czyli zawodów, w których zawodnicy okładają się ciosami otwartą dłonią. Brytyjczyk posunął się tak daleko, że porównał Danę White’a do… Władimira Putina!

– Większość ludzi w organizacji (UFC) też tego (Power Slapa) nie znosi, ale po prostu czują, że nie mają wyboru – obwieścił Hardy. – UFC to teraz w dużej mierze taka Rosja Putina.

– Smutno jest patrzeć na tych wszystkich entuzjastycznych na ogół względem MMA ludzi, którzy muszą teraz zajmować się tym cyrkiem z Power Slapem.

Dan Hardy został zwolniony z UFC w 2021 roku za – jak przekonuje Dana White – naganne zachowanie względem jednej z kobiet pracujących w firmie. Brytyjczyk przyznał, że doszło do pewnego nieporozumienia z rzeczoną kobietą, ale stanowczo zaprzeczył, aby uczynił cokolwiek niestosownego.– Ta firma od dawien dawna gnije od środka, a teraz ta zgnilizna zaczyna wychodzić na wierzch – powiedział. – (Dana White) wyrządzi tutaj więcej szkód niż cokolwiek innego. Zdecydowanie się tu zasiedział.Dana White jest przekonany, że Power Slap okaże się sukcesem na miarę UFC. Krytykę, jaka pojawia się w przestrzeni medialnej pod adresem projektu, porównuje z krytyką, jaką kierowano lata temu pod adresem raczkującego MMA.