NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Conor McGregor wypowiedział wojnę USADA: „Je*ać was, nie zrobicie ze mnie kozła ofiarnego!”

Sposobiącemu się do powrotu do oktagonu byłemu mistrzowi dwóch kategorii wagowych UFC Conorowi McGregorowi zdecydowanie po drodze z Amerykańską Agencja Antydopingową nie jest, co do czego nie pozostawił wątpliwości w czwartkowy wieczór.

Nie zostawił suchej nitki na Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) Conor McGregor. Wszystko z uwagi na oświadczenie, jakie Agencja wystosowała w odpowiedzi na jego słowa w środowym magazynie The MMA Hour.W rozmowie z Arielem Helwanim celujący w powrót do akcji późnym latem Irlandczyk poddał bowiem w wątpliwość sześciomiesięczny okres, jaki powinien przed walkę spędzić pod kuratelą USADA.

– Z niczym się nie spieszę – zastrzegł Conor. – Są pewne przeszkody, ale jesteśmy nieustannie w kontakcie. Jest już zaplanowana rozmowa i spotkanie, po których wszystko będzie już oficjalnie.

– Te sześć miesięcy? Powiedzieli, że wystarczą dwa negatywne testy antydopingowe i mogę walczyć, więc nie spodziewam się, aby potrwało to długo.

Reakcja Agencji była natychmiastowa.

– O ile rzeczywiście spotykamy się wcześniej ze sportowcami, którzy wchodzą pod naszą kuratelę lub wracają pod nią, obecnie nie mamy zaplanowanego spotkania z Conorem – napisano w oświadczeniu. – Nie otrzymaliśmy żadnej informacji o jego planach powrotu do startów.

– Zasady UFC są przejrzyste – w uzupełnieniu do dwóch negatywnych testów sportowiec musi być dostępny do kontroli przez okres sześciu miesięcy, zanim powróci do startów. To uczciwy sposób, aby zagwarantować, że sportowiec nie wykorzystuje możliwości czasowego zawieszenia kariery do uzyskania niesprawiedliwej przewagi poprzez zażywanie niedozwolonych substancji w tym okresie, co w przypadku powrotu do startów dawałoby mu nieuczciwą przewagę.

– O ile zasady zezwalają UFC w wyjątkowych okolicznościach zezwalają na odstępstwo od zasady sześciu miesięcy, gdyby jej zastosowanie było nieuczciwe względem sportowca, stoimy na stanowisku – przedstawiliśmy je jasno – że Conor powinien spędzić pod naszym nadzorem pełne sześć miesięcy.

Conor McGregor wyszedł spod kurateli USADA po złamaniu nogi, jakiego doświadczył w trylogii z Dustinem Poirierem w lipcu 2021 roku. Nie robił wielkiej tajemnicy z motywów, jakie nim kierowały – chodziło o możliwość skorzystania ze środków, które nie są dopuszczone przez USADA, ale pomagają w rehabilitacji.

AI Chatbot Avatar