Conor McGregor obiecał rodzicom !

utworzone przez | Paź 14, 2020 | Ciekawostki, MMA | 0 komentarzy

Conor Anthony McGregor to urodzony w Dublinie irlandzki zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi piórkowej, lekkiej i półśredniej, mistrz Cage Warriors w wadze piórkowej i lekkiej (2012) oraz Ultimate Fighting Championship w wadze piórkowej (2015) i lekkiej (2016). Znany z niekonwencjonalnego stylu walki oraz nokautującego ciosu.
Urodził się w Dublinie w dzielnicy Crumlin jako syn Margaret McGregor i Anthony’ego J. „Tony’ego” McGregora. Ma dwie siostry, Erin i Aoife . Początkowo był pasjonatem piłki nożnej i grał w zespole Lourdes Celtic Football Club . Piłka nożna jednak szybko znudziła się McGregorowi, który w wieku 12 lat postanowił rozpocząć treningi w lokalnym klubie bokserskim .

W dzieciństwie był ofiarą znęcania się​] i był bity przez innych uczniów swojej szkoły . W wieku 15 lat zaczął uprawiać Kickboxing i trenować Jujutsu. W 2006 roku wraz z rodzicami przeprowadził się do innej dzielnicy Dublina – Lucan, gdzie ukończył szkołę Gaelcholáiste Coláiste Cois Life, jednak miał problemy ze zdobyciem pracy . Dzięki koneksjom ojca udało mu się jednak zdobyć posadę hydraulika. W 2006 roku poznał zawodnika UFC, Toma Egana, z którym zaczął trenować . Pomimo tego, że pracował nawet do 12 godzin dziennie, udawało mu się znaleźć czas na regularne, kilkugodzinne treningi MMA kilka razy w tygodniu.

17 lutego 2007, jako 18-latek zadebiutował w amatorskiej walce przeciwko Kieranowi Campbellowi, którego pokonał przez techniczny nokaut. Po tej walce zaproponowano mu profesjonalny kontrakt w Irish Cage of Truth Promotion. W 2008 roku zaczął trenować pod okiem trenera Johna Kavanagha . Rzucił wtedy pracę jako hydraulik i żył z zasiłku dla bezrobotnych, na który był skazany aż do 22 roku życia . Rodzicom, którzy byli rozczarowani tym, że McGregor nie miał pracy, obiecywał, że w swoje 25 urodziny będzie milionerem.

W MMA zadebiutował 9 marca 2008 na lokalnej gali w Dublinie, pokonując Gary’ego Morrisa przez techniczny nokaut. Pierwszą zawodową porażkę zanotował 28 czerwca, przegrywając przez poddanie z Artemijen Sitienkowem. Po tej porażce rozważał zakończenie kariery w sztukach walki, jednak za namową swojej matki i trenera, postanowił ją kontynuować . 9 października 2010 uległ Josephowi Duffy’emu na gali Cage Warriors 39, poddając się wskutek duszenia rękoma. Od 2011 do 2012 stoczył osiem wygranych pojedynków, m.in. z Arturem Sowińskim na Celtic Gladiator 2, oraz został mistrzem Cage Warriors w dwóch kategoriach wagowych – piórkowej (02.06.2012) oraz lekkiej (31.12.2012), pokonując Dave’a Hilla i Ivana Buchingera.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This