NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Conor McGregor drwi z Rosjanina

Conor McGregor wykorzystał porażkę Piotra Jana podczas UFC 280, by kolejny raz wbić szpileczkę w rosyjskiego zawodnika. Tym razem wyśmiał fakt, że Jana uznano za jednego z najlepszych uderzających w UFC.

Piotr Jan przegrał z Seanem O’Malleyem przez niejednogłośną decyzję sędziów na gali UFC 280 w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Eksperci uważali, że były mistrz zrobił wystarczająco dużo, aby wygrać i byli zaskoczeni, że to O’Malley schodził z oktagonu jako zwycięzca.

 Po walce Conor McGregor zakpił z faktu, że Jan został nazwany najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii pod względem uderzenia. „Najlepszy striker w UFC, lol” — napisał na Twitterze. Później jednak usunął swój wpis.

Conor już wcześniej naśmiewał się ze wzrostu Jana, który ma 171 cm wzrostu, porównując go do znanego w internecie niskorosłego influencera, Hasbulli Magomedova. Co ciekawe, McGregor jest wyższy od Rosjanina o… zaledwie 2 cm.

Jan urodził się i mieszka w Rosji i na początku agresji na Ukrainie potępił działania rządzących jego krajem. W swoich mediach społecznościowych zamieścił zdjęcie dwóch dłoni — jednej w barwach Ukrainy, drugiej w barwach Rosji. Podpisał również zdjęcie „Nie dla wojny”.

Później jednak otwarcie wspierał rosyjską stronę mówiąc, że wszystko zaczęło się, gdy do władzy w Ukrainie doszły „opłacane marionetki”.