30 lipca, na dwa dni przed 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, odbędzie się 1. Charytatywna Gala Kickboxingu „Steadfast-Niezłomni”. Celem imprezy zgromadzenie funduszy na rzecz kombatantów.

Organizatorzy gali – Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej „SZPAK” i Polski Związek Kickboxingu – chcą oddać hołd bohaterom, którym zawdzięczamy niepodległość, a dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby Powstańców Warszawskich.

„Połączenie sportów walki i pomocy Kombatantom jest wydarzeniem jednoczącym tylko pozornie dwa odległe światy. Młode pokolenie sportowców, aktywnie angażujące się w codzienną pomoc Powstańcom Warszawskim, chce oddać cześć pokoleniu, które nie wahało się przelać krwi za wolność w momencie próby (…) Gala ma na celu też realną i wymierną pomoc Bohaterom, którzy wdzięczni są za każde wsparcie” – czytamy w komunikacie organizatorów.

1. Charytatywna Gala Kickboxingu „Steadfast-Niezłomni” odbędzie się 30 lipca w Warszawie, w rozrywkowym centrum miasta HulaKula przy ul. Jagiellońskiej 82b. Relacja z imprezy zostanie przeprowadzona w internecie.

Podczas wydarzenia odbędzie się 10 walk, w których wystartują czołowi polscy zawodnicy – reprezentanci kraju, mistrzowie świata, Europy i Polski. Z widowni galę obejrzą weterani, nie zabraknie też osób znanych, związanych ze sportami walki i dziennikarzy.

Gwiazdą wieczoru będzie Michał Turyński – zawodowy mistrz świata WAKO PRO oraz King Of Kings. Startował w najbardziej prestiżowej gali GLORY, na polskich ringach dobrze znany z DSF Kickboxing Challenge oraz FEN zawalczy z Rafałem Korczakiem, wicemistrzem świata w muay thai walczącym w kraju dla federacji FEN.

O pas zawodowej międzynarodowej mistrzyni Polski zmierzą się wielkokrotna mistrzyni Polski Natalia Panas z mistrzynią świata Terezą Cvingerovą. Na ring po przerwie wraca 36-krotna mistrzyni Polski, 4-krotna mistrzyni świata, Dorota Godzina. Zobaczymy ją w walce z Moniką Porażyńską, wielokrotną mistrzynią Polski.

Podczas Gali będzie też można obejrzeć: znanego z ringów zawodowych Patryka Małeckiego w pojedynku z Maciejem Karpińskim z Wrocławia. Mistrzyni Polski Paulina Ilnicka stoczy bój z Anitą Kropidłowską, zaś mistrz świata karate Dominik Parol z Emilem Chorążewiczem.

Tego dnia zobaczymy także zawodników z warszawskich klubów Maćka Błażewicza, Krzyśka Pyrkę, Szymona Samorajczyka. Mistrz świata w kickboxingu Radek Moravec skrzyżuje rękawice z aktualnym mistrzem Polski Mateuszem Wójtowiczem. Na ringu zaprezentuje się Krystian Topczewski, zawodowy mistrz Polski K1.

Gośćmi specjalnymi będą: legenda sportów walki Agnieszka Rylik oraz walczący w UFC, KSW, DSF, ACA Daniel Omielańczuk.