O pojedynku tym mówiło się już od bardzo dawna i nareszie dojdzie do skutku! Jak potwierdza Brett Okamoto – powołując się na prezesa organizacji – już siódmego maja, obecnie panujący w wadze lekkiej, Charles Oliveira, zmierzy się z Justinem Gaethje’em.

 

Charles Oliveira (32-8) aktualnie może pochwalić się serią aż dziesięciu wygranych, co oznacza, że po raz ostatni goryczy porażki zaznał ponad cztery lata temu. Brazyliczyk sięgnął po mistrzowskie trofeum podczas gali z numerem 262, kiedy to rozbił na początku drugiej odsłony Michaela Chandlera (22-7). Jak dotąd zdążył je obronić tylko raz – w grudniu 2021 efektownie poddał Dustina Poiriera (28-7). Wygląda na to, że już wkrótce będzie miał ku temu kolejną okazję.

„Według Dany White’a, Oliveira vs. Gaethje jest w grze. Mistrzowski pojedynek rozegra się 7 maja w nieznanej jeszcze lokalizacji. Co za walka.”

To nie pierwsza próba Justina Gaethje’ego (23-3) na sięgnięcie po pełnoprawny tytuł. Na UFC 254 zmierzył się z Khabibem Nurmagomedovem (29-0), jednakże dość szybko uległ, co – nawiasem mówiąc – było ostatnią potyczką Rosjanina w zawodowej karierze. „Highlight” od tego czasu wystąpił jeszcze raz. W listopadzie minionego roku rozprawił się na pełnym dystansie z już wcześniej wspominanym Chandlerem. Aktualnie zajmuje 1. miejsce w oficjalnym rankingu kategorii lekkiej.