Daniel Cormier, były mistrz UFC i klubowy kolega Islama Makhacheva, jest zdania, że Islam w najbliższym boju stanie przed największym wyzwaniem w karierze.Islam Makhachev zmierzy się w kolejnym boju o tytuł z Charlesem Oliveirą, byłym mistrzem UFC wagi lekkiej. Do pojedynku dojdzie na gali UFC 280, która zostanie zorganizowana 22 października w Etihad Arena w Abu Zabi.

Przed nadchodzącym bojem Daniel Cormier wypowiedział się na jego temat w audycji DC & RC.

-,,Moim zdaniem, to jest najlepsze zestawienie, jakie UFC mogło zrobić przed końcem tego roku. Wierzę, że Charles posiada odpowiedni styl i umiejętności, aby pobić Islama Makhacheva. Wierzę też jednak i jestem pewny, że Islam wygra i zostanie mistrzem, ale też uważam, że jest to największe wyzwanie w jego karierze”.

Islam Makhachev od roku 2016 pozostaje niepokonany w MMA i znajduje się dziś na czwartym miejscu rankingu wagi lekkiej UFC. W ostatnich trzech pojedynkach umiejętnościom Islama ulegli: Bobby Green, Dan Hooker i Thiago Moises. Makhachev bije się dla UFC od roku 2015 i w tym czasie przegrał tylko raz. Pokonał go Adriano Martins.