Chamzat Czimajew (10-0) odniósł kolejny triumf w UFC.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

 Reprezentujący Szwecję Czeczen na gali w Abu Zabi rozprawił się z Jingliangiem Li (18-7).

„Borz” do UFC trafił w ubiegłym roku. Rozpoczął od pobicia rekordu – wygrał dwie walki w ciągu 10 dni! Pokonywał Johna Phillipsa i Rhysa McKee’ego. Następnie walczył we wrześniu. Już w 17. sekundzie znokautował Geralda Meerschaerta.
Chamzat Czimajew zmagał się później z problemami zdrowotnymi, nie mógł toczyć regularnych walk. Do klatki powrócił po przeszło rocznej przerwie.
Przeciwko reprezentującemu Szwecję Czeczenowi wystąpił doświadczony Li Jingliang. Doświadczony „The Leech” musiał uznać wyższość konkurenta.
Pojedynek potrwał trzy minuty i szesnaście sekund. „Borz” bardzo szybko ruszył do ofensywy, obalił i próbował rozbić rywala. To mu się nie udało, ale przeszedł do poddania. W końcu udało mu się pokonać Chińczyka przez duszenie zza pleców. Azjata nie odklepał – wolał stracić przytomność!
Czimajew udowodnił, że ma wielki potencjał – sportowy i marketingowy. Czeczen wkrótce może stać się jedną z największych gwiazd MMA na świecie.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dzieje Kung fu

Sztuki walki to jeden z najbardziej spopularyzowanych elementów kultury Azji. Kung fu wywodzące się w Chin jest jednym z najstarszych oraz najbardziej znanych elementów tego

Czytaj więcej »

Dzieciaki w MMA

Siedzenie przed telewizorem lub komputerem 8h dziennie , niezdrowe jedzenie i brak aktywności fizycznej – niestety jest to obrazek z życia codziennego w 80% domach

Czytaj więcej »