Najlepszy zawodnik w historii MMA, Jon Jones zdradził potencjalną datę powrotu do klatki, tym razem w kategorii ciężkiej w pojedynku, który odbędzie się na grudniowej gali UFC 282 w Las Vegas.Do wyczekiwanego debiutu byłego wielokrotnego mistrza wagi półciężkiej UFC, Jona Jonesa w nowej kategorii wagowej może dojść 10 grudnia na gali UFC 282 w Las Vegas. ?Bones? zapowiedział, że walka w królewskiej kategorii wagowej będzie tak dobra jak jego pierwsza walka o pas mistrza wagi półciężkiej UFC:

-?Moim celem, moim marzeniem jest, aby moja pierwsza walka o tytuł wagi ciężkiej wyglądała jak moja pierwsza walka o tytuł wagi półciężkiej. Czysta dominacja.?

Jon Jones (26-1 MMA) nie pojawiał się w oktagonie od czasu udanej obrony tytułu wagi półciężkiej UFC w pojedynku z Dominickiem Reyesem na gali UFC 247 w lutym 2020 roku. ?Bones? zwakował tytuł mistrza świata zaledwie kilka miesięcy później i zadeklarował przejście do wyższej kategorii wagowej, aby zmierzyć się z aktualnym mistrzem wagi ciężkiej, Francisem Ngannou.Niestety starcie to nie doszło do realizacji, ponieważ Jon Jones nie był w stanie porozumieć się z organizacją UFC co do swojego wynagrodzenia. Szef UFC, Dana White twierdził wtedy, że ?Bones? za walkę z ?Predatorem? zażądał ?pieniędzy Deontaya Wildera? i z tego powodu pojedynek nigdy nie doszedł do skutku.

Na razie cały czas nie wiadomo kto będzie pierwszym przeciwnikiem Jona Jonesa w wadze ciężkie. Wymieniane są jednak dwa nazwiska: Stipe Miocic i Francis Ngannou. Przed debiutem Jonesa w wadze ciężkiej Brandon Gibson, jego trener, powiedział w audycji Submission Radio, jak zapatruje się na tych zawodników.

-,,Stipe jest najwspanialszym mistrzem UFC w historii wagi ciężkiej. Jest wszechstronny i ma ogromne doświadczenie w bojach mistrzowskich. W walkach z Cormierem wykazał się odpornością i zdolnością wychodzenia z opresji. Pokonał też Francisa i dysponuje nokautującą siłą ciosów. Francis natomiast ma w sobie to coś. Potrafi znokautować wyprowadzając cios z każdej pozycji, pod każdym kątem i nie musi tego robić dobrze technicznie”!

Jedną z walk do jakich ma dojść 10 grudnia na gali UFC 282 jest rewanżowy pojedynek o pas mistrza wagi półciężkiej, Jiří`ego Procházki z Gloverem Teixeirą.