NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Bisping: „Nie powinno się wykluczać Khabiba z rozważań o najlepszym zawodniku w historii”

Michael Bisping jest zdania, że wczesne zakończenie kariery przez Khabiba Nurmagomedova nie powinno go wykluczać z dyskusji na temat najlepszego zawodnika MMA w historii.Chociaż Khabib Nurmagomedov zakończył karierę jako niepokonany mistrz, niektórzy uważają, iż nie może być on brany pod uwagę w dyskusjach na temat tego, kto był najlepszym zawodnikiem MMA w historii, ponieważ zbyt wcześniej odszedł z zawodowego sportu. Michael Bisping, były mistrz UFC, nie podziela tego poglądu, o czym powiedział w materiale zamieszczonym na swoim kanale w serwisie YouTube.

-,,Argumentem, który ma sprawić, że Khabiba wyrzuca się z dyskusji na temat tego, kto był najlepszy w historii, jest jego zbyt wczesne przejście na emeryturę. A co to do cholera ma za znaczenie? On wygrał 29 walk, odszedł z MMA jako niepokonany i zrobił to będąc na szczycie swojej kariery i sportowych możliwości. To w jaki sposób pokonywał rywali, szczególnie Gaethjego i Poiriera, było niesamowite. On był toczącą się kulą techniki, siły i pewności siebie.”

Khabib Nurmagomedov, były mistrz wagi lekkiej UFC, odszedł z zawodowego MMA jako niepokonany zawodnik. Zdecydował o zakończeniu kariery po udanej obronie pasa mistrzowskiego w starciu z Justinem Gaethje. Khabib zakończył karierę i rozstał się z UFC w roku 2020. Po odejściu z zawodowego MMA postanowił zająć się prowadzeniem organizacji Eagle Fighting Championship. Nurmagomedov rywalizował w klatkach od roku 2008. W tym czasie stoczył 29 pojedynków, z czego 13 pod banderą marki UFC.

AI Chatbot Avatar