Bill “Superfoot” Wallace

utworzone przez | Paź 1, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Najszybsza lewa noga świata”. Uważa się go za najlepszego technika w historii full contact. Jako zawodnik wziął udział w pierwszych Mistrzostwach Świata w Kickboxingu zorganizowanych we wrześniu 1974 roku przez PKA (Proffesional Karate Association) i zdobył tytuł Mistrza Świata w wadze średniej. W ciągu kolejnych 6 lat stoczył 20 walk zawodowych i wszystkie wygrał (połowę z nich wygrał przed czasem; 6-krotnie obronił tytuł). Ostatni pojedynek stoczył 15 czerwca 1980 roku. Zakończył karierę sportową w wieku 35 lat jako 6-krotny, niezwyciężony Mistrz Świata wagi średniej full contact.

Wcześniej, przed rokiem 1974, 3-krotnie wygrał US Championships, 3-krotnie USKA Grand Nationals i 2-krotnie Top Ten Nationals, w efekcie czego 3-krotnie był notowany przez magazyn Black Belt jako najlepszy zawodnik w kraju.

Był wspaniałą reklamą dla full contact – nigdy przedtem, ani potem, nie było zawodnika, który walczył tak widowiskowo. Wszyscy wiedzieli na czym polega jego metoda, ale nikomu nie udało się go zastopować – jego lewa noga uderzała z zegarmistrzowską precyzją i prędkością około 100 km na godzinę:

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This