BELLATOR drugi gigant MMA

utworzone przez | Paź 12, 2020 | Ciekawostki | 0 komentarzy

Założycielem organizacji jest Bjorn Rebney. W pierwszym zorganizowanym sezonie gale Bellatora były transmitowane przez telewizję ESPN Deportes. Transmitowane były również poza Stanami Zjednoczonymi. Ze względu na duży sukces oglądalności pierwszego sezonu, 8 kwietnia 2010 roku Bellator nawiązał współpracę z większymi stacjami telewizyjnymi m.in. NBC, FOX Sports Net, Telemundo, Mun2 oraz The Score.

W grudniu 2010 roku Bellator ogłosił podpisanie umowy z telewizją FX, ale ostatecznie transakcja nie doszła do skutku. Miesiąc później ogłoszono, że gale Bellatora będą transmitowane w MTV2 oraz Tr3s od początku czwartego sezonu, który zaczynął się w marcu 2011 roku.

26 października 2011 roku ogłoszono kupno większości udziałów Bellator FC przez koncern Viacom. Od 2013 roku gale są transmitowane w telewizji Spike TV (która jest własnością koncernu Viacom), która wcześniej transmitowała gale UFC. Prezydentem organizacji pozostał Bjorn Rebney. Zachowany został również sezonowy format rozgrywek.

W maju 2014 odbyła się pierwsza gala transmitowana w formacie pay per view (Bellator 120) . W czerwcu tego samego roku Bjorn Rebney odszedł z organizacji. Na jego miejsce powołano byłego właściciela Strikeforce Scotta Cokera , który po czasie zrezygnował z formatu sezonowych turniejów, na rzecz pojedynczych walk oraz okazjonalnych jednowieczorowych turniejów.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This