NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE

Będzie mu bardzo ciężko bić się ze mną w stójce – powiedział Soldic

Roberto Soldic już w najbliższy piątek zadebiutuje w organizacji ONE Championship mierząc się z niepokonanym Muradem Ramazanovem. „Robocop” ostrzegł swojego przeciwnika żeby ten nie lekceważył jego umiejętności parterowych i wierzy, że w KSW bił się z lepszymi zawodnikami niż znany ze świetnych zapasów Ramazanov.Roberto Soldic przed piątkowym pojedynkiem na gali ONE on Prime Video 5 na Filipinach,  opowiedział co myśli o umiejętnościach Murada Ramazanova który pochodzi ze znanej kuźni zapaśników, stolicy Dagestanu:

-„Dagestańczycy, Rosjanie i Czeczeni są najlepsi w zapasach, potrafią też bić się w stójce i są kompletnymi zawodnikami ale jestem na to gotowy. Trenuje w Niemczech z wieloma dobrymi zawodnikami, trenuje z mocnymi Dagestańczykami, oni w tym sporcie są najlepsi w zapasach. Ale to będzie walka w MMA a ja mam dużo doświadczenia w walce z zapaśnikami. Wiem, że jest silnym zawodnikiem, ale to nie będzie miało znaczenia. Jeśli da radę mnie obalić to wstanę, potrafię też walczyć w parterze. Jego kontrola w parterze jest bardzo dobra ale ja nie czekam kiedy walka trafia do parteru. Jestem gotowy w 100% na każdy scenariusz.”

Soldic który w swojej karierze siedemnaście razy odprawiał przeciwników przed czasem za pomocą uderzeń i kopnięć, uważa, że jeśli pojedynek będzie toczyć się w stójce, będzie to bardzo ciężki wieczór dla Dagestańczyka:

-„Ciężko będzie mu przetrwać wymiany w stójce, jestem szybki i dużo się poruszam w ringu. Jeśli będzie mnie atakował, ja potrafię dobrze walczyć z kontry. Potrafię też wywierać presję na swoich przeciwnikach. Jeśli zawalczę w taki sposób jak w poprzednich walkach, będzie mu bardzo ciężko bić się ze mną w stójce. To jest moja strefa komfortu, jestem od niego w niej szybszy i mam lepszą kondycję. Potrafię wyczuć moment kiedy uderzyć i mogę sprawić, że walka będzie bardzo krótka. Mogę go zaskoczyć i sprawić, że spanikuje. Jestem gotowy na wszystko.”

Roberto Soldić w organizacji KSW walczył od 2017 roku. Przez ten czas wypracował sobie status ogromnej gwiazdy rodzimej sceny MMA. „Robocop” zdobył dwa tytuły mistrzowskie kategorii półśredniej oraz średniej. Soldić w KSW stoczył dziewięć walk, z których wygrał osiem. Jedynej porażki doznał w walce z Dricusem du Plessisem, któremu zrewanżował się w następnym starciu odzyskując tytuł dywizji półśredniej. W ostatnim występie w KSW, „Robocop” brutalnie znokautował legendę polskiego MMA, Mameda Khalidova, zdobywając pas mistrzowski kategorii średniej.Jego przeciwnikiem będzie niepokonany Murad Ramazanov to (MMA 11-0). Dagestańczyk w organizacji ONE Championship stoczył do tej pory trzy wygrane pojedynki w których pokazał jak świetnym jest zapaśnikiem. Ramazanov w ostatnim pojedynku stoczonym w grudniu zeszłego roku pokonał przez decyzję byłego mistrz ONE w kategorii półśredniej, Zebaztiana Kadestama.