Artur Szpilka – reaktywacja

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]Artur Szpilka wciąż nie porzucił marzeń o zdobyciu mistrzowskiego pasa. Szansę na spełnienie tego celu może dostać, jeśli wygra walkę z Łukaszem Różańskim..
22 maja w Rzeszowie Artur Szpilka stoczy kolejną walkę. Jego rywalem będzie niepokonany na zawodowych ringach Łukasz Różański. Trudno wskazać faworyta tej konfrontacji, ale nie jest wykluczone, że obaj będą walczyć o możliwość rywalizacji o pas mistrza świata organizacji WBC w nowej kategorii wagowej bridger, w której ma obowiązywać limit 101,6 kg.

Póki co to nic pewnego, ale grupa KnockOut Promotions już czyni starania o to, by triumfator walki Szpilka – Różański rywalizował o mistrzowski pas. – W optymistycznej wersji zwycięzca do końca roku stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata WBC – powiedział PAP wiceprezes KnockOut Promotions Jacek Szelągowski.

Triumfator walki w Rzeszowie może też otrzymać przepustkę do eliminatora, który będzie kolejnym etapem rywalizacji o pas mistrza świata. Z pewnością obaj bokserzy marzą o tym, by dostać taką szansę.

18 czerwca odbędzie się pierwsza walka o mistrzowski pas w nowej kategorii wagowej bridger. Zmierzą się w niej Kolumbijczyk Oscar Rivas (27-1, 19 KO) i Amerykanin Bryant Jennings (24-4, 14 KO).

Artur Szpilka w przeszłości miał już szansę walki o pas mistrza świata. W styczniu 2016 roku przez nokaut przegrał z Deontay’em Wilderem. W przeszłości walczył też z Jenningsem, ale wtedy musiał uznać wyższość rywala. Dodajmy, że bilans Szpilki to 24 wygrane (16 przez nokaut) i 4 porażki. Różański wygrał 13 pojedynków (12 przez nokaut).

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Gdzie uderzać w samoobronie?

Nawet jeśli Twój napastnik jest od Ciebie większy, możesz go pokonać, jeśli tylko będziesz pamiętać, w które miejsca należy go uderzyć. Oczy, nos, kolana, krocze, splot

Czytaj więcej »