Artur Sowiński (22-13) pokonał jednogłośnie na punkty Antona Kuivanena (26-13)

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

Artur Sowiński (22-13) pokonał jednogłośnie na punkty Antona Kuivanena (26-13) na gali EFM SHOW 2 Sofii. „Kornik” zdobył mistrzowski pas w kategorii lekkiej i odniósł jeden z największych sukcesów w swojej karierze.

Sowiński kontrolował pojedynek przez trzy z pięciu rund mistrzowskiego boju. Zawodnik z Radzionkowa lepiej radził sobie w stójce od Fina, prezentując szerszy wachlarz uderzeń i kopnięć. 
Kuivanen starał się jednak odwrócić losy pojedynku. Swoich szans szukał w walce na chwyty. W czwartym i piątym starciu zdołał sprowadzić byłego mistrza KSW do parteru, ale nie zdołał wyrządzić mu tam zbyt wiele krzywd. „Kornik” udanie bronił też prób poddań ze strony weterana UFC. 
Po 25 minutach pojedynku sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną Artura Sowińskiego. Reprezentant Silesian Cage Club został pierwszym, historycznym mistrzem organizacji EFM SHOW w kategorii lekkiej. 
Sowiński w latach 2015-2016 był mistrzem KSW w wadze piórkowej. 34-latek zamierza łączyć występy w dwóch organizacjach. 
To pierwsza wygrana „Kornika” w 2021 roku. W lipcu niespodziewanie przegrał z mniej doświadczonym Sebastianem Rajewskim na KSW 62. Wcześniej na punkty pokonał go także Borys Mańkowski. 
Rekord nowego mistrza EFM SHOW w MMA to teraz 22 wygrane i 13 porażek. Triumf nad Kuivanenem to jedno z najcenniejszym zwycięstw w karierze Sowińskiego.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_code _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″][/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »