Arkadiusz Wrzosek rozbił Tomasza Sararę

Arkadiusz Wrzosek udanie zadebiutował w formule MMA. Utytułowany kickbokser pokonał po świetnym boju Tomasza Sararę przez TKO w trzeciej rundzie. Pojedynek był walką wieczoru gali KSW 73, która odbyła się 20 sierpnia w Warszawie.Sarara rozpoczął od frontalnego kopnięcia, po chwili Wrzosek także starał się trafić nogą w głowę swojego rywala. Z obu stron padało wiele kopnięć od pierwszych sekund boju. Zawodnicy nie zwalniali tempa i zadawali cios za ciosem. W jednej z wymian Sarara posłał Wrzoska na deski. Tomasz doskoczył do Arka, szukając skończenia przed czasem. Sarara zajął dosiad, a Wrzosek musiał walczyć o przetrwanie. Sarara utrzymywał dominującą pozycję, co chwilę atakując przy tym kolejnymi uderzeniami na głowę. Wrzosek nie był w stanie wydostać się spod przeciwnika i sytuacja nie uległa zmianie aż do końca rundy.

W drugiej rundzie Wrzosek przejął inicjatywę. Arkadiusz zadawał więcej celnych uderzeń i spychał Tomasza do defensywy. Arkadiusz trafił wysokim kopnięciem, latającym kolanem i serią kilkudziesięciu uderzeń pod siatką. Sarara znalazł się na skraju nokautu, ale cały czas utrzymywał się na nogach. Tomasz starał się zaskoczyć Wrzoska pojedynczymi uderzeniami. Po szalonej bijatyce akcja przeniosła się do parteru. Wrzosek wylądował w górnej pozycji, a Sarara przykleił się do przeciwnika, żeby odzyskać nieco sił. Wrzosek przechodził pozycje i zadawał kolejne ciosy na głowę Tomka. Sędzia był blisko przerwania walki, ale Sarara zdołał wrócić na nogi. Obaj zawodnicy byli już zmęczeni, ale Arkadiusz utrzymywał przewagę. Sarara popisał się niesamowitą wytrwałością i wolą walki, druga runda dobiegła końca.Na początku trzeciej odsłony Sarara zamknął Wrzoska pod siatką, gdzie zadał kilka celnych uderzeń. Obaj zawodnicy byli wyczerpani i porozbijani, ale nie przestawali wymieniać ciosów i kopnięć. Wrzosek trafił dwoma mocnymi kolanami, ale Tomasz cały czas stał na nogach. Wrzosek rozbijał Sararę, który i tak potrafił wywierać presję i trafiać Arkadiusza. Wrzosek zagonił przeciwnika pod siatkę i tam po serii wielu uderzeń sędzia ringowy przerwał pojedynek.120,2 kg: Arkadiusz Wrzosek pok. Tomasza Sararę przez TKO, runda 3, 3:55

UDANY ZAWODOWY DEBIUT TOMASZA NIEDŹWIECKIEGO

Brązowy medalista mistrzostw Europy, multimedalista mistrzostw Polski Tomasz Niedźwiecki (1-0) udanie zadebiutował w boksie zawodowym na gali Suzuki Boxing Night 17 w Łomży, pokonując w walce wieczoru Krzysztofa Stawiarskiego (2-4, 2 KO).

Czytaj więcej »