Anthony Joshua musiał ustąpić z tronu wagi ciężkiej na rzecz Ołeksandra Usyka.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

To nie tak miało wyglądać. Pomimo olbrzymiego dopingu brytyjskich kibiców Anthony Joshua musiał ustąpić z tronu wagi ciężkiej na rzecz Ołeksandra Usyka. Czy chce natychmiastowego rewanżu? Głos w tej sprawie zabrał jego promotor.

– On będzie chciał wrócić od razu na rewanż – powiedział Eddie Hearn w rozmowie ze Sky Sports.

Anthony Joshua może natychmiast uruchomić klauzulę zobowiązującą Usyka do drugiej walki. 31-latek przegrał po raz drugi w zawodowej karierze. Pierwszy raz pokonał go Andy Ruiz Jr w czerwcu 2019 roku. Kilka miesięcy później Brytyjczyk wziął odwet na rywalu i odebrał mu utracone pasy.

– To będzie naprawdę trudne, ponieważ pewność siebie Usyka jest wysoka, ale kiedy dojdziesz do poziomu Anthony’ego Joshuy, jak widzieliśmy po porażce z Ruizem, to nie ma walk powrotnych i na przetarcie – wyjaśnił szef grupy Matchroom Boxing.

– To była ciężka walka, wyczerpująca walka. Nie do końca mówi tak, jak można by się spodziewać, że będzie mówił w tej chwili. Jest zrozpaczony, ale już mówi o treningu – dodał Hearn.

Brytyjski promotor jest przy tym pełen uznania dla nowego mistrza – Oczywiście gratulacje dla Ołeksandra Usyka. Co za fighter. Świetnie zaprezentował się dziś wieczorem. Wygrał lepszy – zaznaczył promotor Joshuy.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »