Kontrowersyjny menadżer w osobie Aliego Abdelaziza skrytykował najnowsze zestawienie rankingów organizacji UFC. Egipcjanin nie rozumie dlaczego Brendan Allen nie awansował na wyższe miejsce w rankingu wagi średniej.27-latek walczył w ubiegłą sobotę, 25 lutego, na gali UFC Vegas 70. Amerykanin zmierzył się z Andre Munizem w pojedynku, który został mianowany walką wieczoru wydarzenia w ostatniej chwili. Niespodziewanie Allen poddał brazylijskiego wirtuoza pod koniec trzeciej rundy. Wygrana zagwarantowała Amerykaninowi wejście do rankingu kategorii średniej, gdzie zajmuje obecnie 12. miejsce.

Z aktualizacją rankingów po ubiegłotygodniowym wydarzeniu nie zgadza się menadżer, Ali Abdelaziz. Egipcjanin uważa, że jego podopieczny powinien zajmować miejsce w czołowej dziesiątce zestawienia. Abdelaziz dał upust swojemu rozczarowaniu we wpisie na Twitterze.

-,,Jak Brendan Allen może być sklasyfikowany w rankingu na 11 miejscu (błąd Aliego)? On powinien zajmować spokojnie miejsce w czołowej dziesiątce po czwartej wygranej z rzędu. Daję sobie spokój z tymi rankingami, nie ma sensu to co robią ci ludzie.”

Allen (MMA 21-5) w najlepszej organizacji MMA rywalizuje od 2019 roku. W tym czasie stoczył jedenaście walk, z których wygrał dziewięć, a dwie przegrał. Amerykanin wygrywał z takimi rywalami jak m.in. Krzysztof Jotko, Sam Alvey czy Kevin Holland. 17 z 21 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.