NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Alexandros Nikolaidis przegrał najważniejszą walkę, której stawką było życie

Nie żyje dwukrotny srebrny medalista igrzysk olimpijskich w taekwondo Alexandros Nikolaidis. Miał 42 lata.Grecki mistrz zmarł w czwartek (13 października) po dwuletniej walce z rzadką postacią raka o nazwie „nut carcinoma”.Jest bardzo agresywnym rakiem płaskonabłonkowym, który zwykle pojawia się w linii środkowej ciała i charakteryzuje się przegrupowaniem chromosomów w białku.

Nikolaidis przyznał nawet, że 9 na 10 lekarzy w Grecji po raz pierwszy o nim słyszało, gdy ten ogłosił na co chorował. Medalista mistrzostw świata i Europy pozostawił po sobie poruszającą wiadomość, którą opublikowano w piątek po jego śmierci w jego mediach społecznościowych.

„Cierpiałem na raka… przez dwa lata nigdy nie powiedziałem 'dlaczego ja?'” – napisał. „Nie ma bardziej samolubnej myśli niż to. Zdarza się to komuś obok nas, naszemu bliźniemu. I zdarza się to teraz wielu” – dodał.”Byłem szczęśliwym człowiekiem. Miałem błogosławieństwo, aby spełnić swoje marzenia, wielokrotnie wejść na światową scenę, uhonorować mój sport i mój kraj” – kontynuował.

Miał też swoje ostatnie życzenie, aby jego dwa srebrne medale olimpijskie zostały wystawione na licytację, a dochód z nich został przeznaczony na cele charytatywne na rzecz dzieci.Nikolaidis w 2014 roku przeszedł na sportową emeryturę. Był strażakiem i zaangażował się w politykę. Pozostawił żonę i dwójkę dzieci.”Światowa rodzina Taekwondo jest zasmucona słysząc o śmierci dwukrotnego srebrnego medalisty olimpijskiego z reprezentacji Grecji Alexandrosa Nikolaidisa. Zmarł na raka w wieku zaledwie 42 lat. Spoczywaj w pokoju, Mistrzu” – napisano w mediach społecznościowych światowej organizacji World Taekwondo.