Alex Pereira, odpowiedział na słowa Krzysztofa Jotki

Utytułowany kickboxer, Alex Pereira, odpowiedział na słowa Krzysztofa Jotki, który nie tak dawno zarzucał mu, że ten odrzucił propozycję na walkę.

 
Nie tak dawno informowaliśmy o kolejnej zaplanowanej walce Pereiry w oktagonie UFC. Brazylijczyk wróci do oktagonu w marcu 2022 roku i zmierzy się z bardzo niebezpiecznym uderzaczem, Bruno Silvą. Na ogłoszenie tej walki zareagował Krzysztof Jotko, który zarzucił Pereirze, iż ten unika walki z nim i zgodził się na inne zestawienie zamiast na walkę z nim w lutym następnego roku. Pereira odpowiedział na słowa Jotki na swoim profilu na Instagramie.
Tak, nigdy nie słyszałem o tobie, ale mój menadżer skontaktował się w tej sprawie i ustaliliśmy, że jesteś kompletnie nieinteresującym rywalem. Czemu miałbym bić się z gościem, który daje tak nudne walki? Weteran z ponad 30 walkami na koncie, który nie jest nawet w rankingu? Będzie chciał mnie tylko łapać i trzymać. Chcę przeciwnika, z którym będę mógł dać dobrą walkę, nie potrzebuję dziewczyny, mam już żonę. Musiałeś jednak pokazać brak szacunku i nazywać mnie klaunem? Jeśli miałbym taki styl walki to szukałbym innej pracy, może właśnie w cyrku… Będę tym dobrym.
 
Pereira (4-1 MMA) to jeden z najbardziej ekscytujących dla fanów sportów walki transferów z kickboxingu do MMA. „Poatan” wygrał w swoim debiucie na gali UFC 268 w listopadzie tego roku w Nowym Jorku przez nokaut latającym kolanem z Andreasem Michailidisem. Dla 34-letniego Brazylijczyka była to czwarta wygrana w karierze w MMA przez KO/TKO. Na swoim koncie ma dziesiątki walk w ringu kickboxerskim, gdzie mierzył się z m.in. Israelem Adesanyą, Simonem Marcusem czy Artemem Vakhitovem. Zawodnik znany jest ze swojego mocnego ciosu – 21 z 33 wygranych w ringu zdobywał przez nokauty.
Jotko (23-5 MMA) w ostatniej walce wygrał po nudnym dla fanów pojedynku z Mishą Cirkunovem na październikowej gali UFC przez decyzję sędziowską. Dla Jotki była to już 15 walka dla organizacji UFC. Polak zasilił największą organizację MMA na świecie w grudniu 2013 roku. W swojej karierze mierzył się z m.in. Scottem Askhamem, Erykiem Andersem, Uriah Hallem czy Bradem Tavaresem. Większość swoich wygranych, bo 16 z 23, w swojej karierze zdobywał przez werdykty sędziowskie.
 
 

Gdzie uderzać w samoobronie?

Nawet jeśli Twój napastnik jest od Ciebie większy, możesz go pokonać, jeśli tylko będziesz pamiętać, w które miejsca należy go uderzyć. Oczy, nos, kolana, krocze, splot

Czytaj więcej »