NAJLEPSZY PORTAL O SZTUKACH WALKI W POLSCE
Jeśli reklama to tylko w Media Grafics

Akebono 220 KG vs Gracie 85 KG

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″]

31 grudnia 2004
Drugi rok z rzędu Pride i K-1 połączyły siły w celu stworzenia super karty na dzień 31 grudnia. Tym razem gala miała się odbyć w Osace , a tłum miał wypełnił salę, aby zobaczyć, jak Royce Gracie poddaje Akebono.

Royce Gracie powrócił do rywalizacji MMA po raz pierwszy od czasu remisu z Hidehiko Yoshida na Pride Shockwave 2003, dokładnie 12 miesięcy temu.

Natomiast pochodzący z Hawajów Akebono , przeszedł do historii, stając się pierwszym zapaśnikiem urodzonym poza Japonią, który osiągnął yokozuna, czyli najwyższą rangę w sumo.
43-latek dawno już przeszedł na emeryturę w sumo, ale powrócił jako zawodnik K-1. Został znokautowany przez Boba Sappa na Pride Shockwave 2003 i poniósł w tym roku cztery kolejne porażki, zanim zmienił formułe na MMA.
Gwiazda sumo znacznie przewyższała wagowo Brazylijczyka Gracie, który wniósł na wadze 86,6 kg, podczas gdy Akebono wszedł do tej walki z 220 kg.
Walka jednak nie trwała długo i mistrz bjj szybko poddał giganta !

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_code _builder_version=”4.4.1″][/et_pb_code][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

AI Chatbot Avatar