Afera w świecie boksu

Daniel Dubois 11 czerwca pokonał Trevora Brayana i zdobył pas mistrza świata WBA Regular w wadze ciężkiej. Brytyjczyk za to zwycięstwo nie otrzymał do tej pory pieniędzy. Słynny promotor Don King może mieć kłopoty.

King jako promotor Trevora Bryana wygrał przetarg na starcie z Danielem Duboisem. Według ustaleń kontraktowych pięściarz z Londynu miał zarobić za pojedynek w Miami 1,4 mln dolarów. Do tej pory nie otrzymał jednak pieniędzy.Adwokat złożył pozew w imieniu Duboisa przeciwko Don King Productions do sądu okręgowego na Florydzie. Portal boxingscene.com dowiedział się, że tamtejsza komisja sportowa bada postępowanie Kinga, podobnie jak organizacja WBA, o której tytuł walczyli pięściarze.Don King w przeszłości był promotorem m.in. Mike’a Tysona, Evandera Holyfielda czy Andrzeja Gołoty. 90-letni już Amerykanin jest postacią mocno kontrowersyjną, a wiele bokserów w przeszłości zarzucało mu nieuczciwe praktyki biznesowe.

ZAKWASY PO TRENINGU !

Zakwasami nazywamy ból, z którym borykamy się dzień po odbyciu treningu o wysokim stopniu intensywności. Mięśnie są sztywne i wrażliwe na dotyk. Zakwasy są następstwem niewielkich uszkodzeń

Czytaj więcej »