Adam Kownacki (20-2, 15 KO) nie składa broni

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) nie składa broni, chce wrócić do ringu na przełomie wiosny i lata i celuje w konkretnego rywala. Miałby nim być Turek Ali Eren Demirezen (15-1, 12 KO).

Jeśli nie byłbym w stanie pokonać takiego Demirezena, to trzeba szukać innego fachu – powiedział Kownacki w rozmowie z Kanałem Sportowym.
 
Przypomnijmy, że Demirezen pokonał podczas sobotniej wali Ortiz vs Martin Geralda Washingtona przed czasem (TKO w ósmej rundzie). Washington to były rywal Kownackiego, który wygrał z Amerykaninem w 2019 roku przez TKO w drugiej rundzie. Potem pokonał Chrisa Arreolę, ale w 2020 i 2021 roku przyszły dwie porażki przed czasem z Robertem Heleniusem i Adam stanął na rozdrożu.
Dodajmy, że rywalami Alego Erena Demirezena byli w przeszłości trzej Polacy – Kamil Sokołowski, pochodzący z Ukrainy Siergiej Werwejko i Patryk Kowoll. Demirezen wygrał wszystkie ww. pojedynki. Ciekawa była również kariera amatorska Turka, był on uczestnikiem m.in. igrzysk w Rio, ale poważnych sukcesów na wielkich imprezach nie odniósł.

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »