51 walk eliminacyjnych odbyło się w środę, w drugim dniu rozgrywanych w Staszowie Mistrzostw Polski Juniorów w boksie.

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”4.4.1″][et_pb_row _builder_version=”4.4.1″][et_pb_column _builder_version=”4.4.1″ type=”4_4″][et_pb_text _builder_version=”4.4.1″ hover_enabled=”0″]

 Do ćwierćfinałów awansowali m.in. Marcel Materla, Bartłomiej Rośkowicz, Jakub Sulęcki, Mateusz Urban, Kacper Parada czy Sebastian Kusz.

W wadze 57 kg Marcel Materla wygrał z Filipem Bednarczykiem 5:0, a o medal powalczy z Łukaszem Dudzińskim. W najlepszej ósemce z losowania są m.in. Filip Lewandowski i Mateusz Dyniewicz.
W kategorii 60 kg Bartłomiej Rośkowicz pokonał Jana Sadowskiego 5:0. W ćwierćfinale spotka się z Kacprem Chachajem. Od 1/4 finału udział w MPJ rozpoczną m.in. Paweł Sulęcki i Wiktor Kazimierczak.
Brat Pawła Sulęckiego, Jakub boksuje w kat. 63,5 kg. W pierwszym pojedynku wygrał z Kryspinem Marcem przez RSC 2. I o medal będzie rywalizować z Igorem Włoszkiem. W najlepszej ósemce jest także m.in. Oliwier Szot, który pokonał już dwóch rywali.
W wadze 71 kg Mateusz Urban triumfował przed czasem w walce w 1/8 finału z Patrykiem Ruszkiewiczem (RSC 3). Teraz zmierzy się z Oliwierem Krawczykiem, a stawką będzie miejsce na podium turnieju w Staszowie w województwie świętokrzyskim.
Ciekawie wyglądają zmagania także w wyższych kategoriach. W 75 kg Kacper Parada, brat utytułowanej Darii Parady, wygrał z Szymonem Bańką 5:0 i o medal skrzyżuje rękawice z Dominikiem Szreterem. W wadze 80 kg Sebastian Kusz pokonał Marcina Stefanova 5:0. W 1/4 finału jego przeciwnikiem będzie Jakub Maścianica.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dawna odsiadka Pudziana

Wyrok dotyczył bójki, w jaką Pudzianowski wdał się z ochroniarzem jednej z dyskotek. Przeciwnik Pudziana oskarżył go wtedy również o kradzież. Pudzian wspomina! -„W mojej

Czytaj więcej »

Uniki rotacyjne w boksie

Najlepszym porównaniem wykonania rotacji będzie przyrównanie jej do litery „U” Polega ona na ugięciu kolan i pochyleniu się podczas przejścia pod ciosem przeciwnika, w trakcie

Czytaj więcej »