23-letni Teofimo Lopez pokonał jednogłośnie na punkty Wasyla Łomaczenkę

utworzone przez | Paź 19, 2020 | Boks | 0 komentarzy

Do sporej sensacji doszło w najbardziej wyczekiwanej walce 2020 roku. 23-letni Teofimo Lopez pokonał jednogłośnie na punkty Wasyla Łomaczenkę i został niekwestionowanym mistrzem świata kategorii lekkiej!

Na pojedynek Wasyla Łomaczenki z Teofimo Lopezem czekał cały bokserski świat. Najlepsi zawodnicy kategorii lekkiej stanęli naprzeciw siebie w starciu o cztery pasy mistrzowskie. Faworytem bukmacherów w tym starciu był 32-letni Ukrainiec, który łącznie w karierze zawodowej i amatorskiej przegrał zaledwie 2-krotnie, wychodząc do ringu aż 411 razy!

Przed pojedynkiem mistrzowie świata, analitycy i dziennikarze zastanawiali się, kogo ręka ostatecznie powędruje w górę. Za Łomaczenką przemawiała praca nóg, szybkość i większy ringowy spryt, natomiast po stronie Lopeza stała młodość oraz siła. Za sukcesami obu zawodników stoją ich ojcowie – Anatolij Łomaczenko oraz Teofimo Lopez Senior, którzy od początku karier stoją w narożnikach obu zawodników.
O zwycięstwie w największej walce 2020 roku zadecydować musieli sędziowie punktowi. Ci punktowali 116:112, 119:109, 117:111 – wszyscy jednogłośnie dla Teofimo Lopeza, który został niekwestionowanym mistrzem świata kategorii lekkiej!
Tym samym Wasył Łomaczenko odniósł drugą porażkę na zawodowym ringu i trzecią w całej bokserskiej karierze. Dla Teofimo Lopeza była to szesnasta wygrana i bez wątpienia wskoczy do czołówki rankingu najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

zaprojektował godweb.pl

Share This