Znakomity kubański bokser chce walczyć w reprezentacji Polski i zdobyć dla nas olimpijski medal. Trwają rozmowy – wpis Andrzeja Kostyry, dziennikarza specjalizującego się w sportach walki, wywołał spore zamieszanie.

Osleys Iglesias – kubański 23-letni pięściarz – być może wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski. Informację przekazał Andrzej Kostyra – dziennikarz i ekspert zajmujący się boksem. Kostyra zauważył nawet, że Iglesias na swoim koncie na instagramie dodał polską flagę. Obok poprzedniej – kubańskiej.

– Trwają rozmowy. Chce zdobyć dla polski olimpijski medal – dodał Kostyra. Przypomnijmy, że kolejne IO odbędą się w 2024 roku, w Paryżu.

Urodzony w Hawanie pięściarz będzie miał wówczas 26 lat. Idealny wiek do walki o medal olimpijski. Jeżeli oczywiście wcześniej nie zdecyduje się na karierę zawodową. Chociaż… Tę już „liznął”. Na przełomie 2019 i 2020 stoczył trzy walki zawodowe w Niemczech. Wszystkie wygrał.

– To uciekinier, trafił z kolegami do Niemiec, tam trenuje – napisał dziennikarz TVP SportPiotr Jagiełło.

Kostyra dodał, że zdaniem Uliego Wagnera (trener czterech mistrzów świata, m.in. Arthura Abrahama czy Marco Hucka) urodziny na Kubie pięściarz to „mega talent”. Gdyby podążył tropem Wilfredo Leona (który jako Kubańczyk zdecydował się powalczyć o polski paszport), byłby zapewne wielkich wzmocnieniem polskiej reprezentacji.