Zawodnik mieszanych sztuk walki, za którym sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania, trafił w ręce policji po przyjeździe do kraju z Islandii, gdzie się ukrywał.

Sosnowieccy kryminalni wytropili i następnie zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd Okręgowy w Katowicach w 2018 r. wydał Europejski Nakaz Aresztowania. Ukrywający się wcześniej na Islandii 26-letni mężczyzna został zatrzymany w Polsce – poinformowała w środę strona sosnowiec.policja.gov.pl.

Czynny zawodnik MMA (w rywalizacji amatorów) był poszukiwany od pięciu lat – jego danych osobowych nie upubliczniono. W przeszłości był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Ma do odbycia karę trzech lat więzienia za rozbój i uszkodzenie ciała.

Teraz odpowie również za posiadanie narkotyków. Jak podała bowiem sosnowiecka komenda, policjanci podczas zatrzymania znaleźli przy sportowcu woreczek z amfetaminą.

„W październiku 2021 roku policjanci ustalili, że poszukiwany może czasowo przebywać w kraju. (…) Do samego zatrzymania należało się odpowiednio przygotować, tak by było ono bezpieczne zarówno dla policjantów, poszukiwanego, jak i osób postronnych. Ostatecznie, zaskoczony i otoczony ze wszystkich stron przez kryminalnych 26-latek poddał się. Trafił do aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego” – czytamy na stronie sosnowieckiej policji.