W związku z kontuzją ręki jakiej doznał Tomasz „Zadyma” Gromadzki, wielki finał o 100 tysięcy złotych odbędzie się na gali GROMDA 6. Organizatorzy chcą, aby obaj zawodnicy byli w pełni zdrowi oraz mieli kompletne przygotowanie do walki.

Pierwotnie do starcia Gromadzkiego z Hałyczem miało dojść na gali GROMDA 5. Termin tego wydarzenia nie został jeszcze ogłoszony.

„Zadyma” wygrał ośmioosobowy turniej na gali GROMDA 4. Zawodowy bokser w finale pokonał Pawła Strzelczyka, a po drodze do tego starcia eliminował kolejno Dominika Machlika i Daniela Więcławskiego.
Z kolei Wasyl Hałycz został zwycięzcą turnieju walk na gołe pięści podczas GROMDA 3. „Vasyl” rozprawił się w finale z kontuzjowanym Denisem „Bad Boyem” Załęckim .
GROMDA już zdążyła nieodwracalnie zmienić krajobraz sportów walki w Polsce. Nowatorski projekt Mateusza Borka (MB Promotions) i Mariusza Grabowskiego (Tymex Boxing Promotion) pozwolił doświadczonym promotorom boksu zawodowego konfrontować nieustraszonych wojowników na nowych zasadach.

Dwóch zawodników spotyka się bez rękawic w mniejszym niż zazwyczaj ringu o wymiarach 4 x 4 metra. Walki toczą się do skutku, a wygrać można tylko przez nokaut lub poddanie.